گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > افتتاح جشنواره فیلم با حضور هنرمندان ایرانی و سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح جشنواره فیلم با حضور هنرمندان

افتتاح جشنواره فیلم با حضور هنرمندان ایرانی و سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران

جشنواره فیلم ایران با حضور سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای و رئیس خانه فرهنگ شب دوشنبه 2 بهمن 1396 (22 ژانویه 2018)  در سالن  تئاتر  Ravinderaدر شهر مومبای و جمعی از شخصیت‌های سیاسی- علمی و پژوهشی، فرهیختگان، دانشمندان، نخبگان، متفکران، دانشگاهیان، نویسندگان، اصحاب اندیشه و صاحبنظرو علاقه مند به هنر آغاز به کار کرد.

در ابتدای این مراسم آقای سوندیر ناندگاکار، رئیس اجرائی فدراسیون انجمن های فیلم منطقه غرب شبه قاره هند ضمن عرض خوش آمدگویی به سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای و رئیس خانه فرهنگ گفت: تمدن و فرهنگ دو کشور دارای پیشینه تاریخی است و دو کشور از دیرباز روابط فرهنگی خوب و مناسبی با هم دارند.

رئیس اجرائی فدراسیون انجمن های فیلم منطقه غرب شبه قاره هند در ادامه سخنرانی خود اظهار داشت: جای خرسندی است که این انجمن سالهاست که با وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مومبای ارتباط دارد و  برنامه های مناسب را با حمایت این نهاد فرهنگی برگزار کرده است و من امروز از رئیس خانه فرهنگ به خاطر حمایت های خوب و مناسب شان تشکر و قدردانی می نمایم.

پس از آن صادقی، سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جشنواره افزود: به خلاف سیاست و حتی اقتصاد که گاه موجد رقابت هستند، فرهنگ همواره منادی تعامل و همکاری و توسعه تماس بین ملل بوده است. مناسبات ایران و هند سر در دیرینه تاریخ دو کشور دارد. از وجه فرهنگی ایران و هند از زمان ایران باستان تاکنون با هم در کنش متقابل بوده اند. وجه هنری این روابط  به زمان هرمز پادشاه ساسانی باز می گردد که در پی جنگ های دیرینه ایران و روم دستور داد که موسیقی نوازان و هنرمندان هندی را برای شاد کردن روحیه مردم ایران فراخوانند.

سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای همچنین به اهمیت فرهنگ ایران و هند اشاره نمود و گفت:پیوند فرهنگی، تاریخی و زبانی این دو کشور در قالب زبان فارسی همواره محکم بوده به گونه ای که تا چند دهه قبلزبان رسمی و اداری هند فارسی بوده و هم اینک نیز زبان اردو با الفبای فارسی از زبان اصلی فراگیر در هند است.

وی در ادامه سخنان خود افزود: در  بٌعد هنر، فیلم و فیلمسازی تعامل ایران و هند به مرحله خوبی از همراهی و اشتراک رسیده به گونه ای که فیلمسازان برجسته ایرانی، فیلم های خود را در محیط جغرافیایی کشور هند و بهره گیری از بازیگران و عوامل هندی تولید کرده اند و این جشنواره فیلم ایرانی که آغازگر آن هستیم، نمودی از همین مناسبات رو به رشد فرهنگی هنری دو کشور است.

سپس خانم فرامرزی، هنرمند کشورمان ضمن سپاس و قدردانی از مسئولان برگزار کننده جشنواره فیلم ایران گفت: من از سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای، وابسته فرهنگی ایران و رئیس اجرائی فدراسیون انجمن های فیلم منطقه غرب شبه قاره هند به خاطر حضور در این جشنواره کمال تشکر و قدرانی را دارم. ایران کشوری با تمدن دیرین است و هنر هفتم در کشور عزیزمان دارای پیشینه تاریخی یک قرن است و امید است که روابط فرهنگی دو کشور بالاخص در بخش فیلم سازی در آینده نیز ارتقاء و گسترش یابد.

در پایان این جلسه صادقی، سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای به نمایندگی از کلیه عوامل برگزارکننده این جشنواره تشکر و با اهداء لوح سپاس و اهدای تقدیرنامه از خانم فرامرزی تشکر و قدردانی کرد.

این جشنواره به مدت چهار شب در سالن  تئاتر  Ravinderaدر شهر مومبای دائر می باشد و فیلم های: دل خون، سلام بمبئی، زیر سقف دودی، کمدی انسانی و سینما نیمکت طی آن به نمایش در می آیند.

دیپلماسی عمومی: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای (بمبئی)


١٠:٤٠ - 1396/11/09    /    شماره : ٤٩٧٨٦٩    /    تعداد نمایش : ١٤١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران