گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > افتتاح جشنواره نمایشگاهی توریسم آسیا و اقیانوسیه (OTM) باحضور وزیر جهانگردی دولت فدرال هند و سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح جشنواره نمایشگاهی توریسم آسیا و اقیانوسیه (OTM)

افتتاح جشنواره نمایشگاهی توریسم آسیا و اقیانوسیه (OTM) باحضور وزیر جهانگردی دولت فدرال هند و سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران

 

جشنواره نمایشگاهی توریسم آسیا و اقیانوسیه با شرکت 45 سازمان گردشگری کشورها و 21 موسسه توریستی ایالتی هند  (OTM)و حضور آقایKJ.Alphons   وزیر جهانگردی دولت فدرال هند و با همکاری سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران و خانه فرهنگدر مومبای روز پنجشنبه 28 دی 1396 افتتاح شد.

این نمایشگاه در حوزه گردشگری و صنایع دستی بین الملل و معرفی آثار و ابنیه های تاریخی و فرهنگ ایران زمین  با حضور آقایان: وزیر جهانگردی دولت فدرال هند در مومبای، صادقی، سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای، مهدی زارع، وابسته فرهنگی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در مومبای، تعدادی از هنرمندان از گروه موسیقی سنتی ایران و همچنین حضور جمعی از شخصیت‌های سیاسی- علمی و پژوهشی، فرهیختگان، دانشمندان، نخبگان، متفکران، دانشگاهیان، نویسندگان، اصحاب اندیشه و صاحبنظربرگزار شد.

هدف از برگزاری این جشنواره حضور بیش از 60 درصدی فعالان تجار خارجی در مومبای (بمبئی) می باشد. نمایشگاه   (OTM)که یکی از بزرگترین نمایشگاه گردشگری در آسیا و اقیانوسیه است، بیش از 14 هزار گردشگر فعال درحوزه اقتصادی و فرهنگی در سال 2018 از این نمایشگاه بازدید کردند.  در این نمایشگاه 1300 غرفه نمایشگاهی فعال از 60 کشور جهان شرکت کردند. شایان ذکر است، با توجه به اینکه مهمترین قسمت های این نمایشگاه، جذابیت های فرهنگی کشورهاست لذا این نمایندگی با بخش فرهنگی با هدف شناسایی کشور ایران به صورت فعال در این نمایشگاه حضور داشتند که با سر در ورودی از میدان آزادی ایران میهمانان را به این غرفه هدایت خواهد نمود.

ضمنا بروشورهایی در زمینه شناساندن ابنیه های تاریخی و هنرهای اصیل ایرانی نیز تهیه گردیده است که به همراه کیف های کاغذی کادوئی بسیار زیبا و منقش به طرح ها و اسلوب اصیل فرهنگ ایران زمین و سوغات هایی به میهمانان توزیع شد.

 

دیپلماسی عمومی: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای (بمبئی)


١٠:٤٣ - 1396/11/09    /    شماره : ٤٩٧٨٧٢    /    تعداد نمایش : ١٢٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران